Reklam Nedir?
630

Reklam Nedir?  “Bedeli ödenmiş, kitle iletişim araçları ile yapılan ikna etme çabasıdır” Reklamın en önemli işlevlerinden bir kaçı, tüketicileri mal ve hizmetlerin varlığı ile ilgili bilgilendirmek, onları satın almaya ikna etmek ve sonuç olarak da tüketicileri o mal veya hizmetin kullanıcısı konumuna getirerek talep yaratmaktır.

Reklam, dünya ekonomisinde ciro oluşturma vazifesi gören en büyük sektörlerden biridir. Direk ve dolaylı olarak istihdam yaratır, yaşam biçimleri yaratır, markalar ve tüketiciler arasında ilişkiler inşa eder. Reklam hiç düşünmediğiniz kadar önemlidir.

Reklamın akılda kalıcı ve etkili olması, markanın tanınırlığı açısından en önemli faktördür. Verilmek istenen mesaj, mümkün olduğunca en basit haliyle müşteriye anlatılmalı ve bu anlatımda abartıya kaçmadan inandırıcı bir dil kullanılmalıdır.  Reklamda verilmek istenen mesajın net ve anlaşılabilir olması, markanın satış ve tanıtım etkinliklerinin artmasındaki en önemli nedendir. Yapılan araştırmalara göre; müşterinin reklamı sevmesi, markayı sevmesine ve müşterinin markayı daha kolay hatırlamasını sağlamaktadır.

Anadolu Seo
Seo
  Reviews
  There are no reviews yet, why not be the first?
  Leave a review
  Kalite: Güven: Hizmet:
  Comments

  Comments are closed here.