Seo Nedir?

768

SEO nedir, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış biçimidir. Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında daha iyi sıralamalar elde etmesi için geliştirme sürecidir. SEO sayesinde web sitenizin performansını artırarak daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

Seo, bir web sayfasının Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmadır. Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) kelimelerinin baş harflerinden meydana geliyor. Seo çalışmaları temel olarak ikiye ayrılır. Bunlar, site içi ve site dışı olarak ayrılır.

Arama Motoru Optimizasyonu ve Seo Nedir?

Çalışmalar ikiye ayrılmış gibi görünse de birbirleri ile entegre şekilde ilerler. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak isteyen sitelerin; Site içi ve dışı çalışmaları bütün olarak değerlendirilmesi  ve bu yönde ilerlemesi gerekir.

Günümüzde en çok kullanılan arama motoru ”Google” olduğu için SEO ve İnternet kurallarını belirleyen kuruluş da ”Google” olmuştur. ”Google”, aramalarda her zaman kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir. Kalite dediğimiz konu, site içi optimizasyonlar, popülerlik konusu site dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilmektedir.

SEO çalışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Yapılacak doğru analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman başarıya ulaşabilmektedir. Şimdi bu konuları alt başlıklar halinde inceleyerek SEO çalışması nasıl yapılır hakkında bilgiler verilecektir. Konuyla ilgili yazı devam edecektir.

İncelemeler
Henüz yorum yok, neden ilk siz olmayasınız?
İnceleme bırak
Kalite: Güven: Hizmet: