SEO Nedir Ve SEO Nasıl Yapılır?

786

SEO nedir, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan tüm çalışmalara verilen isimdir. Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığı olan Arama Motoru Optimizasyonu’nun (SEO) kısaltmasıdır. Web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında daha iyi sıralanması için yapılan geliştirme sürecidir. SEO ile web sitenizin performansını artırarak daha fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz. Seo, bir web sayfasının Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkması için yapılan çalışmadır. Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşur. SEO çalışmaları temelde ikiye ayrılır. Bunlar site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır.

Arama Motoru Optimizasyonu ve Seo Nedir?

Çalışmalar ikiye bölünmüş gibi görünse de bütünleşik bir şekilde ilerlemektedir. Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak isteyen siteler; Saha içi ve saha dışı çalışmalar bir bütün olarak değerlendirilmeli ve bu yönde ilerleme kaydedilmelidir. Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” olduğu için SEO ve İnternet kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” olmuştur. ”Google” aramalarda her zaman kaliteli ve popüler sitelere öncelik vermektedir.

Kalite, yerinde optimizasyonlar ve popülerlik dediğimiz şey, saha dışı çalışma olarak kabul edilir. SEO çalışması aslında bir ön hazırlık ve planlamaya sahiptir. Doğru analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman başarılı olabilir. Şimdi bu konular alt başlıklarda incelenecek ve SEO çalışmasının nasıl yapıldığı hakkında bilgi verilecektir.

Reviews
There are no reviews yet, why not be the first?
Leave a review
Kalite: Güven: Hizmet: