İş Geliştirmede 80/20 Kuralı Nedir?

İş geliştirme destekleri 80/20 evrensel iş kanunu kapsamında değerlendirilerek avantaj ve dezavantajları hakkında önemli bilgiler verilmektedir.

Mart 26, 2024 - 20:11
Mart 27, 2024 - 06:33
 0  4
İş Geliştirmede 80/20 Kuralı Nedir?
Anadolu SEO Kültürü

İş Geliştirme Desteği, işletmelerin fiziksel veya dijital ortamda yaşadıkları sorunları en aza indirmek için verilen girişimcilik destekleridir. Bu çalışma aşamasında 80/20 evrensel iş kanunu kapsamında değerlendirilerek avantaj ve dezavantajları hakkında önemli ve kritik bilgiler verilmektedir.

İş geliştirmede, 80/20 evrensel iş kanunu, işletmelerin genellikle gelirlerinin yüzde 20'sini müşterilerinin yüzde 80'inden elde ettiğini öne sürüyor. Bu ilke, işletmelerin kaynaklarını en verimli şekilde kullanmalarını sağlamak için odaklanmaları gereken alanların belirlenmesine yardımcı olur. İş geliştirme desteği, bu prensibi dikkate alarak işletmelerin büyümesini ve başarısını destekler. Faydaları arasında işletmelerin kaynaklarını en değerli müşterilere odaklamasına ve iş süreçlerini optimize etmesine izin verilmesi yer alır.

Bu, üretkenliği artırırken aynı zamanda gelir artışına da katkıda bulunabilir. Ancak dezavantajları da var. Örneğin diğer müşteri segmentlerinin ihmal edilmesi uzun vadede gelir çeşitlendirmesi açısından risk oluşturabilir. Ayrıca, yalnızca mevcut müşterilere odaklanan işletmeler yeni pazar fırsatlarını kaçırma riskiyle karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle 80/20 ilkesi dikkate alınmalı ancak işletmelerin diğer pazar segmentlerini ve büyüme fırsatlarını da dikkate alması gerekiyor.

Bu İçeriğe Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Anadolu SEO Anadolu SEO, yerel işletmelere özel arama motoru optimizasyonu (SEO) desteği sunmaktadır. Yerel olarak büyüyün, rekabette öne çıkın ve Anadolu'daki müşterilerinize ulaşın.
Anadolu SEO Kültürü